Auto leasing Zawiercie

Auto leasing to niewątpliwie jedno z najbardziej popularnych form finansowania samochodu firmowego. Dla niektórych to pojęcie może brzmieć nieco obco, dlatego wyjaśniamy.

Czym jest auto leasing?

Auto Leasing Zawiercie

Według polskiego prawa auto leasing to umowa nazwana. Oznacza to, że jest to odpłatne użytkowanie przedmiotu leasingu (w tym przypadku samochodu). Ważne jest, że całość odbywa się w określonym czasie oraz na określonych warunkach. Osobą korzystającą z leasingu może być zarówno osoba prywatna, jak i przedsiębiorca.

Rodzaje auto leasing Zawiercie

Mamy dwa rodzaje leasingu jest to leasing:

Leasing operacyjny działa na zasadach bardzo podobnych do dzierżawy bądź najmu. Z kolei leasing finansowy jest podobny do sprzedaży na raty. Różnią się one między sobą również względami podatkowymi, ponieważ leasing finansowy ,,wymusza'' opłacenie VAT w całości, z kolei operacyjny jest to kwota adekwatna do każdej raty.

Zalety leasingu samochodowego

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż przedsiębiorca korzystający z auto leasingu nie musi angażować swoich własnych środków finansowych, a dodatkowo – rata leasingowa traktowana jest jako koszt prowadzonej działalności gospodarczej. Sama formuła zawierania umowy leasingowej jest bardzo prosta i przyjazna.

Firma LUK-Service oferuje Państwu również auto leasing. Zawiercie to miejscowość, w której działamy! Zapewniamy kompleksowe obsługi. Liczy się dla nas przede wszystkim zadowolenie klienta, dlatego zapraszamy wszystkich serdecznie do skontaktowania się z nami pod numerami telefonów:

Top